DV Partners články a informace

DV Partners články a informace

DV Partners - Zaměstnávání cizinců v ČR a zahraniční pracovní víza

Jako jedni z mála se oblasti zaměstnávání a pobytu cizinců a vyřizování zahraničních víz věnujeme dlouhodobě. Jsme k ruce firmám i fyzickým osobám. Vysvětlíme vám, co udělat, s kým komunikovat a na co si dát pozor, aby vše odpovídalo legislativě.

Dostanete od nás veškerý servis podporou advokátní kanceláře. K dispozici je vám i naše vízová kancelář pro Vietnamskou komunitu.

Co pro vás uděláme?

  • Poskytneme poradenství ohledně volby správného víza a povinností zaměstnavatele při zaměstnávání cizinců.
  • Vyřídíme pracovní víza dlouhodobá - zaměstnanecké karty a modré karty.
  • Vyřídíme pracovní víza krátkodobá - schengenská pracovní víza.
  • Vyřídíme zahraniční pracovní víza pro vaše zaměstnance pro realizaci zakázek v různých zemích světa.

Vyřídíme zaměstnanecké karty

Zaměstnanecká karta je typ dlouhodobého povolení, které umožňuje cizincům pobývat v České republice za účelem konkrétního zaměstnání. My vás co nejjednodušeji provedeme složitým procesem, který vede k získání této karty. Pokud cestou narazíme na problém, tak jej obratem vyřešíme - od toho tu jsme.

Pracovník by měl splňovat těchto několik pravidel:

  1. Musí pobývat na území České republiky,
    musí pracovat buď na pracovní pozici, na kterou byla zaměstnanecká karta vydána,
    nebo musí pracovat na pracovní pozici, ke které mu byl udělen souhlas.

*Pokud chce pracovník změnit pozici (v rámci změny zaměstnavatele, pracovního zařazení nebo zaměstnání na další pracovní pozici u stejného nebo dalšího zaměstnavatele), musí obdržet sdělní Ministerstva vnitra o splnění podmínek pro učinění takové změny nebo podle dřívější právní úpravy rozhodnutí o udělení souhlasu se změnou.

Zaměstnanecká karta je povolení k dlouhodobému pobytu, které pracovník získává za účelem zaměstnání delší než 3 měsíce. Karta je určená pro všechny ze třetích zemí, kteří nejsou členem EU a nejsou zároveň občanem Islandu, Lichtenštejnska, Norska a Švýcarska. Na rozdíl od schengenského (krátkodobého) víza za účelem zaměstnání má zaměstnanecká karta platnost tak dlouho, jako je doba pracovního poměru. Nejdéle však 2 roky s možností dalšího prodlužování a nejnižší možný úvazek je 15 hodin týdně. Zaměstnanecká karta se vždy váže na konkrétní pozici a konkrétního zaměstnavatele. Držitel této karty tedy musí toto omezení respektovat a svou pozici poctivě vykonávat.